Näin loppukesällä, alkusyksyn viilentyessä on hyvä muistella kuumaa kesää ja ihanaa lasten kanssa vietettyä kesälomaa.
Viime kesänä olimme lasten kanssa todella vain kotona, sillä heikon kuntoni vuoksi emme pystyneet juuri kiertämään paikkoja tai vierailemaan missään. Tänä kesänä otimme aika paljon takaisin, tosin nuorimmaiseni mukaan ei tarpeeksi. ”mitään ei tehty, eikä missään käyty”
Olin päättänyt, että kesän aikana en juuri päivitä blogiani, keskityn enemmän yhdessäoloon ja pysyin aika hyvin tavoitteessani.
Kuntavaalit 13.6.2021
Mainosten lajittelua
Varapuheenjohtaja Riikka Pakarinen kävi Lohjan torilla
Hilkka Kemppi mukana fb-livessä
Puheenjohtaja Annika Saarikko kävi Lohjan torilla
Kuntavaalit 13.6.2021
Alkukesä meni vielä vaaleissa ja tulokseen totuttelu vei hetken. Piti pohtia montaa asiaa ja punnita vaihtoehtoja.
Remontti eteni kesän aikana ja kissat tiukasti työnjohdossa
Safetybox
Kesällä tuli jälleen käytyä usein rannalla ja itse pääsin kerran kuuntelemaan pitkästä aikaa livemusiikkia!
Toisen teinin konfirmaatio oli tänä kesänä
Toisen teinin konfirmaatio oli tänä kesänä. Siitä enemmän täällä:
Äiti ja aktiivi Lohjalla. Sitkeä, sinnikäs ja erään ystävän sanoin "peloton oikeuksien puolustaja". Viiden äiti, kolmen äitipuoli ja yhden vaimo. Kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen edustaja vanhusneuvostossa, lasten ja nuorten hyvinvointisuunnitelman ohjausryhmän jäsen ja Kallion Yhteiskoulun Ystävät ry:n hallituksen ja Kallion lukion johtokunnan varajäsen, Nummen yhtenäiskoulun vanhempainyhdistyksen puheenjohtaja. Keskustan puoluevaltuuston jäsen. Lohjan keskustan valtuustoryhmän sihteeri. Keskustan Lohjan kunnallisjärjestön puheenjohtaja. Keskustan Nummen py:n sihteeri. Ensi- ja turvakotien liiton somelähettiläs. Töissä sosiaalipedagoginen asiantuntija.
Näytä kaikki Lotta Paakkunainen kirjoitukset